Stránka 1 z 1
uprava motoru zc1?
Napsal: 21 dub 2011 09:06
od lubaCrx
chtěl bych se zeptat jak zvyšit vykon motoru zc1 tak na 150hp jinak nějake skušenosti stimto motorem? Diky
Re: uprava motoru zc1?
Napsal: 21 dub 2011 10:18
od Minor
Jako s každým jiným. Umožnit mu lépe "dýchat".
Takže větší klapka a komora sání, úprava hlavy, ostřejší vačky,stavitelná rozvodová kola, jiné svody, jiný výfuk, zvýšení komprese výměnou pístů (ne snižováním hlavy), úprava ecu.
A jseš v tom za desítky tisíc.
A úplně napřed to chce mít stoprocentně zdravej motor, takže výměna ložisek, pístních kroužků, repase olejové pumpy, gufer na hlavě, zabroušení ventilů atd.
Re: uprava motoru zc1?
Napsal: 21 dub 2011 10:35
od Repi
jelikož tenhle motor byl jenom v jpn a v evropě tak toho na to moc není.. jasný v americe byl taky ale s nižším výkonem tudíš třeba vysokokompresní písty považujou ty z japonské verze a ty sou defacto jak ty evropský.. jediný co sem se dočetl tak tam dorci rvali písty ze starý integry, označení pístů tuším p29 a tam se ta komprese zvedla o nějakou desetinku.. vačky se dělají normálně (dbillas, američní výrobci), ventily a pružinky sem tuším taky někde viděl.. největší problém sou ty písty který sem já teda na netu nikde nenašel.. písty z jiných dohc D motorů použít nemůžeš protože ty motory mají jiný spalovací komory a kdybys dal do zc1 písty ze d16z5 tak bys měl kompresi nějakých 8.6 nebo prostě pod 9 což je dobrý tak pro turbo.
Re: uprava motoru zc1?
Napsal: 21 dub 2011 10:35
od lubaCrx
chtel sem dat sani z b16a1 jenže newim kdo by mi převařil přirubu..
Re: uprava motoru zc1?
Napsal: 21 dub 2011 10:43
od Repi
lubaCrx píše:chtel sem dat sani z b16a1 jenže newim kdo by mi převařil přirubu..
tak to už je pak detail sehnat někoho kdo umí svařovat hliník

Re: uprava motoru zc1?
Napsal: 21 dub 2011 11:08
od lubaCrx
jako je i neni svarit hlinik umim taky ale svarit to tak aby to vydrželo umi málokdo..
Re: uprava motoru zc1?
Napsal: 21 dub 2011 11:36
od Repi
lubaCrx píše:jako je i neni svarit hlinik umim taky ale svarit to tak aby to vydrželo umi málokdo..
vždycky někoho seženeš.. tak to třeba odvez tam kde svařujou kola, ti umí svařovat hliník určitě moc dobře