
Jaký olej?
Nejdříve si pojďme něco říct k samotným olejům...do motoru hondy CRX se zpravidla nejlépe hodí olej 10W40 nebo 5W40. První číslovka nám udává vhodnost motoru pro zimní používání, čím nižší hodnota, tím vyšší použitelnost, tudíž 5 se hodí do teplot až -30stupňů a 10 do teplot -25stupňů, ale ruku na srdce, kdo by autíčko v tomhle mrazu vytahoval z vyhřáté garáže

Takže ve zkratce...do svého crxa lijeme 10W40
A co značka? Na tom až tak nezáleží, situace se může měnit, ale v době psaní tohoto návodu hodně uživatelů doporučovalo Valvoline, Shell, Mobil, Castrol atd. V zásadě se snažte ale moc značky nestřídat a prostě si vyberte jednu oblíbenou.
Interval výměny
Maximální interval se udává ujetých 10tisíc kilometrů, nebo každý rok, pokud tolik nenajedete. Motor vás za tyto intervaly bude mít rád


1.krok - Nechte motor auta zahřát na provozní teplotu, olej je potom řidší a snáze se vypouští

2.krok - postavte auto na podpěry, nebo s ním najeďte na nějakou plošinu (pokud máte auto na podpěrách, ujistěte se že opravdu nesklouzne!)
3.krok - připravte si nádobu na přibližně 5litrů
4.krok - povolte víčko na doplnění oleje (viz poslední obrázek, provádí se pro lepší vytékání oleje) a pak odšroubujte vypouštěcí šroub na vaně, olej bude hned téct, tak mějte nádobu připravenou na správném místě

Vypouštěcí šroub je dobré si připravit nový a pěkná investice může být do magnetického šroubu, který si nedávno koupil LJay a který zachytává drobné kovové částečky a pomáhá olejovému filtru čistit olej, po vyndání takového šroubu se pouze otře a použije dál

5.krok - odšroubujte olejový filtr a našroubujte nový (tento je oranžový, bývá také černý) Pro odšroubování používejte buď speciální klíč ( http://www.uni-max.cz/klic-na-olejove-f ... 0586293/d/ ) nebo v nejhorším případě filtr proražte šroubovákem, měl by jít povolit i rukou. Před našroubováním nového odstraňte staré těsnění, které může na bloku zůstat (stává se to poměrně často a mohl by vám potom olej protékat. Dosedací plochu filtru (těsnění) mázněte olejem. Dotahuje se rukou, není potřeba ho tam nějak šíleně rvát.
Olejový filtr pro ED9 používejte typ PH-6811
6.krok - odstraňte podpěry pod autem, pokud máte a nalijte nový olej přes toto víčko. Vejde se ho tam přibližně 3.5 až 3litry.
Tak to je vše, pokud máte k návodu nějaké doplnění, sem s tím a já to sem rád dopíšu

